İnternetten Para Kazanma Yolları: %100 Garantili, Kesin Yöntemler (2020 Rehber)

İnternet üzerinden online olarak para kazanma yöntemleri - Master Kazanç

Eğer siz de internetten para kazanmak istiyorum ve bunun için internetten para kazanma yolları arıyorum, internetten para kazanma yöntemleri nelerdir? internetten nasıl para kazanılır? nasıl kazanabilirim? internetten para kazanmak mümkün mü? hiç bilmiyorum diyorsanız;

Ben de size internet üzerinden para kazanmak adına bulabileceğiniz en doğru ve en garanti rehberdesiniz diyebilirim.

İnternetten para kazanmanın bir çok avantajı var (bkz: internetten para kazanmanın en büyük avantajları) ve internet bizlere gerçekten harika iş imkanları sunuyor.

Sizlerle bu yazıda paylaştığım internetten para kazanmanın en iyi yöntemlerinden birini veya zamanınız varsa aynı anda bir kaçını birden yapabilirsiniz.

Bu yazıda sizlerle paylaştığım yöntemlerle ayda binlerce, yüzbinlerce hatta milyonlarca lira kazanan bir çok kişi var.

İlgilenmekten hoşlanacağınızı ve ilerletebileceğinizi düşündüğünüz iş veya işleri tercih ederek bu işe yeteri kadar zaman ayırıp doğru teknikleri de uygularsanız internetten gerçekten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Merak etmeyin bu konularda da sizlere fazlasıyla yardımcı olacak daha bir çok yazıma ulaşacaksınız.

İnternet üzerinden para kazanmak adına hangi yöntemlerden ve tekniklerinden bahsettim?

Hey! Ayrıca daha önce internetten para kazanma yolları ile ilgili bir çok reklam görmüş, site dolaşmış ve bir çok yazı okumuş olabilirsiniz.

Bunların bir çoğu size kendilerinin bile yapmadıkları, doğru düzgün fikir sahibi olmadıkları, denemedikleri sadece oradan buradan gördükleri onlarca yöntem önerip laf kalabalığı yapan kandırmacadan ibaret sitelerden oluşuyor.

Ben ise bu yazıda bir fark yaratarak tecrübe ettiğim ve tavsiye edebileceğim en kazançlı, en garanti, güvenilir en iyi internetten para kazanma yöntemlerini göstereceğim.

Blog açıp internetten para kazanmak

İnternetten nasıl para kazanabilirim? - Blog Aç
İnternetten nasıl para kazanılır? – Blog açmak

İnternetten para kazanma yolları adlı bu yazıda size tavsiye ettiğim ilk yöntem kesinlikle bir blog açmaktır ve internetten para kazanmak, iş kurmak, iş yapmak için en çok tercih edilen yöntemlerden birisi blog açmaktır. 

Ben de internetten bir çok iş yaparak para kazanıyor ve geçimimi bu şekilde sağlıyorum. Fakat zamanımın büyük bir bölümünü blog yazmaya ayırıyorum. Evet benim de blog yazarak internetten düzenli bir şekilde elde ettiğim bir gelirim var.

Öncelikle tam olarak bilmeyenlerimiz için blog nedir? kısaca açıklayalım. Bloglar, çeşitli konularda yazılar, makaleler veya içerikler bulunduran internetin web günlükleridir. Mesela şuan bulunduğunuz masterkazanc.net bir blog sitesidir.

Bir blogdan aylık 1000 lira da kazanabilirsiniz 10.000 lira da.

Blogdan para kazanabileceğiniz bir çok yöntem var. Mesela Türkiye dahil olmak üzere tüm ülkelerdeki web site sahiplerinin birinci ve en büyük gelir kaynağı google adsense reklam servisidir. (bkz: adsense’den en çok kazanan web siteleri)

Google adsense dışında benzer alternatif servislere de kaydolup, tanıtım yazısı, sponsor reklamlar yayınlayıp ayrıca yazılarınızda diğer sitelere ücret karşılığında link vermek (backlink) gibi diğer blogdan para kazanma yöntemlerini de kullanarak blogunuzdan gerçekten çok iyi paralar kazanabilirsiniz.

Şuradaki yazımda bir takipçimin masterkazanc.net rehberliğinde blogunu açıp yaklaşık 6-7 ay içerisinde günlük 150 TL gibi bir kazanca nasıl ulaştığını kazanç görüntüleriyle birlikte anlatıp konu hakkındaki tavsiyelerimi aktarmaya çalışmıştım.

Ayrıca bir blog sitesi ile internette ün sahibi olabilir, kendizi bilişim sektöründe geliştirebilir ve bunun yanında şuan bir işletmeniz varsa işletmenizle ilgili bir blog açarak daha fazla müşteriye ulaşabilirsiniz.

Blog yazmanın daha bir çok katkısı var. Keza bu konuyu da blog yazmak için 10+ sebep başlıklı yazımda ele almıştık.

Blog açmak da son derece kolay, hızlı ve ucuzdur ayrıca blog açmak için teknik beceriye de gerek yok.

Siz de dilerseniz hemen şimdi blog nasıl açılır rehberime giderek tıpkı benim gibi profesyonel bir şekilde 0’dan kendi blogunuzu dakikalar içerisinde kurabilirsiniz.

Ya da niş bir ingilizce blog sitesi açıp çok daha az emek harcıyarak daha fazla para kazanabilirsiniz. Bunun için ingilizce bilmenize de gerek yok. (şuradaki rehberimde de bu şekilde nasıl ve ne kadar kazandığımı detaylı bir şekilde anlattım)

İngilizce global bir dil ve firmalar türkiye dışındaki diğer ülkelerde internetteki reklamlar için sitelere dolar ile çok daha fazla para ödüyor.

Sitenizde yayınladığınız google adsense reklamlarına tıklayan bir ziyaretçi mesela amerikada ise bu tıklamadan gelen kazanç hesabınıza dolar üzerinden hesaplanarak eklenecektir.

Örneğin firma google’a tık başı 2$ reklam teklifi vermişse hesabınıza tek bir tıklamadan 12 TL gibi bir kazanç eklenecektir.

Yani ingilizce dilindeki bir blog ile dolar üzerinden kazanıyoruz diyebiliriz.

Adım adım blog açma rehberi >>

 


YouTube kanalı açarak internetten para kazanmak

İnternetten para kazanma yolları - Youtube kanalı
İnternetten para kazanma yolları – Youtube

İnternetten para kazanmak için en çok tercih edilen popüler yöntemlerden birisi de youtube kanalı açmaktır. Neden siz de bir youtuber olmayasınız ki?

En basit olarak günlük hayatta yaptıklarınızı veya gezdiğiniz mekanları video çekerek eğlenceli bir şekilde anlatabilirsiniz.

Ya da oyun videoları, şaka videoları çekebilirsiniz. Bu konu tamamen sizin ilgi alanlarınıza veya hayal gücünüzle sınırlıdır. Önemli olan insanların ilgisini çekmek ve fark yaratmak.

Tabi eğer başka sitelerden veya youtubedaki kanallardan video alırım kendi kanalımda yayınlarım diye düşünüyorsanız, hiç bu işe girmeyin derim. Çünkü youtube’un telif haklarıyla ilgili sert politikaları var.

Daha para kazanmaya başlamadan kanalınız kapatılır. Yani youtubedan bir kanal açacaksanız videolarınız tamamen özgün olmal içeriklerinizi kendiniz oluşturmalısınız.

Fakat youtube diğer yöntemlere göre en çok emek ve zaman isteyen uğraşlardan birisidir çünkü şuanda youtubeda ciddi bir rekabet söz konusu.

Youtube’dan ne kadar para kazanılır? derseniz, bu rakam tamamen içeriklerin kalitesine, görüntülemelere ve kanalınızın abone sayısına bağlıdır.

# Youtube kanalı sahiplerinin en büyük gelir kaynakları google adsense reklam servisidir. Fakat kanalınız 1 milyon gibi yüksek bir abone sayısına sahip olursa adsense dışında sponsorluk veya tanıtım videoları ile çok daha fazla kazanabilirsiniz.

# Youtube’dan adsense ile para kazanmaya başlamak için 1000 aboneye ulaşmanız gerekmekte. Yani youtube’dan para kazanmaya başlamak için bir süre çalışıp, sabretmeniz lazım.

Youtube kanalı nasıl açılır? >>

 


Online satış yaparak internetten para kazanmak

Online para kazanmak - Eticaret yapmak
Online para kazanmak – E-ticaret

İnternetten para kazanmak ve iyi bir iş kurmak için e-ticaret yapmaya ne dersiniz? Hemen öyle çok büyük düşünmeyin.

Birincisi günümüzde bir e-ticaret sitesi kurmak veya başka bir platformlarda mağaza oluşturmak hiç de zor değil. İkincisi ise bütçeniz ne kadar az olursa olsun siz de e-ticaret yapabilir ve yavaş yavaş da işlerinizi büyütebilirsiniz.

Mesela en basit olarak kullanmadığınız eşyalarınızı internet üzerinden satarak bu işe ufaktan başlayabilirsiniz. Bunun için de letgo gibi uygulamaları kullanabilirsiniz.

Az bir bütçeniz varsa da mülkü tamamen size ait bir e-ticaret sitesi kurabilir ya da;

gibi en büyük e-ticaret platformlarında kendi mağazanızı oluşturabilirsiniz.

Yalnız bu platformlarda mağaza oluşturabilmeniz için sitenin belirttiği ticari sicil kaydı, vergi mükellefi gibi koşulları yerine getirmelisiniz. Ayrıca mağazanız için ücret istenecek veya yaptığınız satışlarından komsiyon alınacaktır.

Bu platformlar dışında ürünlerinizi instagramda da satabilirsiniz.

İnternetten nasıl satış yapılır? >>

 


Domain alıp satarak internetten para kazanmak

İnternetten para kazanmak istiyorum - Domain satmak
İnternetten para kazanmak istiyorum – Domain alıp satmak

Domain (alan adı), yani bir web sitesi adı veya adresidir. Mesela masterkazanc.net bir domaindir.

Sizler de projelendirme potansiyeli olan ya da jenerik boşta olan alan adlarını başkasından önce kaydederek yüksek fiyatlara satabilirsiniz.

Örneğin ucakbileti.com 5-6 yıl önce tam 250.000 dolara satıldı.

Tabi bu çok yüksek bir rakam. Böyle kaydettiğiniz bir alan adını böyle bir fiyata satabilmeniz için büyük bir sabrınız ve şansınız olmalı. Belki vardır, neden olmasın?

Sözlükte bir anlamı olan ve tek kelimeden oluşan alan adlarına jenerik alan adları diyoruz. Mesela araba.com, araba.net veya bilet.com, sigorta.com gibi alan adları jenerik alan adlarıdır.

Ve jenerik bir alan adı kaydettiğiniz zaman yüksek fiyatlara çok kolay bir şekilde satabilirsiniz. Fakat şu zamanda daha önce kaydedilmemiş jenerik alan adı bulmak oldukça zor.

Jenerik olması dışında yine ek almış alan adları da oldukça değerlidir. (arabalar.com veya oyuncu.net gibi)

Not: Bir alan adı kaydederken öncelikle .com uzantılarını kaydetmeye çalışın. Eğer kaydetmek istediğiniz ve değerleneceğini düşündüğünüz alan adının .com uzantısı dolu ise .net uzantısına bakın o da dolu ise .org uzantısını kaydedebilirsiniz.

Değerli alan adlarının hepsi kaydedilmişse biz ne yapacağız?

İnanın daha daha önce hiç kaydedilmiş değerli veya değerlenecek daha bir çok alan adı var. Bu iş için sürekli olarak araştırmalı ve takipte olmalısınız.

Şöyle ki evet bir çok değerli alan adı kaydedilmiş fakat bunların bir çoğu yenilenmediğinde veya unutulduğunda düşüyor yani boşta kalıyor.

Bu aşamada siz de çabuk olup bu alan adlarını kaydetmelisiniz. Bunun için de dediğim gibi alan adının düşeceği zamanlarda sürekli takipte olmalısınız.

Alan adları 1 yıldan 10 yıla kadar kaydedilebilir. Mesela bir alan adını 1 yıllık kaydederseniz (genelde herkes 1 yıllık kaydeder) Kayıt tarihinden 1 yıl + 80 gün geçtiğinde alan adı düşer ve isteyen bu alan adını kaydedebilir.

Alan adlarını nereden kaydedeceğiz ve nasıl satacağız?

İstediğiniz alan adlarını şuradaki firmadan kolay ve hızlı bir şekilde kaydedebilirsiniz. Bu firma dünyanın en büyük ve en güvenilir alan adı firmasıdır.

Alttaki butona tıkladığınız da da nasıl kaydedeceğinizi anlattığım yazıma da ulaşabilirsiniz.

Kaydettiğiniz bu alan adlarını pazarlayabileceğiniz birçok yerli, yabancı platform bulunmaktadır. Size az önce alan adı kaydetmek için önerdiğim firmada büyük bir alan adı pazarı bulunmaktadır.

Bunun dışında wmaraci.com ve r10.net gibi webmaster forum sitelerinde de satılık alan adlarınız için ilan oluşturabilirsiniz.

Domain nasıl satın alınır? >>

 


Satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak

İnternetten iş yapmak - Satış ortaklığı
İnternetten iş kurmak – Satış ortaklığı yapmak – Affiliate

E-ticaret’e girecek kadar bütçeniz ve zamanınız yoksa satış ortaklığı yaparak da iyi paralar kazanmanız mümkün.

Satış ortalığı, başka bir firmaya ait olan bir ürünü web sitenizde / blogunuzda tanıtarak satışından belli bir komisyon almaktır.

Tabi öncelikle satış ortaklığı yapmak istediğiniz firmanın satış ortaklığı sistemi var mı diye kontrol etmeniz gerekiyor. Bu herhangi bir e-ticaret sitesi olabilir.

Satış ortaklığı sisteme kaydolduktan sonra size çeşitli banner reklamlar ve bağlantılar veriliyor.

Bu reklamları da sitenize yerleştiriyorsunuz. Satış ortaklığını yaptığınız siteye sizin bağlantınız üzerinden ziyaret edilerek bir satış gerçekleştirilirse o satıştan belli bir komisyon alıyorsunuz.

Örnek vermek gerekirse blogunuzda satış ortaklığını yaptığınız e-ticaret sitesine ait 1000 TL değerinde akıllı telefon reklamı yayınlıyorsunuz.

Sitenizi ziyaret eden bir kullanıcı akıllı telefon reklamına tıklayarak e-ticaret sitesine yönlendirilecek.

Eğer bu kullanıcı ürünü bu şekilde sizin bağlantınızın yönlendirmesi ile satın alırsa e-ticaret sitesi satış ortaklığı hesabınıza belirttikleri komisyon oranı kadar bakiyenize yansıtacaktır.

Yani eğer %10’luk bir komisyon belirtilmişse örnekte verdiğimiz ürün için alacağınız para 100 TL’dir.

Satış ortaklığı nasıl yapılır? >>

 


Evi ya da odayı kiraya vererek para kazanmak (airbnb)

İnternetten üzerinden nasıl, ne kadar para kazanılır?
İnternetten nasıl para kazanılır? – Airbnb

Öncelikle sizlere kısaca airbnb’den bahsetmek istiyorum.

Airbnb, 192 ülkede kullanılan boştaki bir evinizi veya şuan oturduğunuz evin kullanmadığınız bir odasını günlük / haftalık olarak kiraya vererek para kazanabileceğiniz bir web sitesidir.

Yaşadığınız şehir özellikle büyük bir şehir ve hatta turistik bir yerse yurt dışından gelen misafirlerden iyi paralar kazanabilirsiniz.

“İyi de ben bir ev sahibi değilim, şuan oturduğum ev de kiralık” diyenler ev sahiplerinden izin alarak evde kullanmadıkları bir odayı veya evde bulunmadıkları günlerde bütün evi airbnb üzerinden kiraya verebilirler.

İyiymiş! ama yok ben airbnb’yi tatil için kullanmak isterim” derseniz de şuradan ilanları inceleyebilirsiniz. (indirimli) Airbnb’ye kaydolduktan sonra hangi ülkede, şehirde ev istiyorsanız arama bölümüne yazıp ilanları görüntüleyin.

Gözünüze kestirdiğiniz, hoşunuza giden bir ilanı açıp evin olanaklarına, konumuna, kurallarına ve daha önce evi kiralamış misafirlerin yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Her şey mükemmel ise evin uygunluk durumunu kontrol edip istediğiniz bir tarihte rezerve edebilirsiniz.

# Kiraya vereceğiniz evi ya da odayı misafirler için hazırladıktan sonra iyi bir kamera ile güzelce fotoğrafları çekip fiyatı, bütün olanakları ve kuralları da belirleyip airbnb hesabınızdan ilanınızı oluşturun.

# İlanınızı oluşturmadan önce sizinle aynı konumdaki diğer ilanların fiyatlarını, olanaklarını ve fotoğraflarını inceleyin.

# Misafirinizin hesabını inceleyin, mümkünse hakkında bilgi edinin. Son derece anlayışlı ve misafirperver olmaya çalışın. Hesabınıza bırakılan değerledirmeler ve yorumlar sizin için çok önemli.

# Dolandırılma gibi sorunlar yaşamamak için ödemeyi elden almayın. Bütün ödemeleri airbnb üzerinden halledin. (%2-3 gibi düşük bir komisyon alıyor. Bu yüzden risk almaya değmez.)

Evinizi / odanızı kiraya verin >>

 


Online hizmet vererek internetten para kazanmak

İnternetten nasıl para kazanılabilir? - Online hizmet
İnternetten nasıl para kazanabilirim? – Online hizmet vermek

İnternet üzerinden çeşitli hizmetler vererek de para kazanabilirsiniz. Yani internette freelancer (serbest çalışan) olarak aktif bir şekilde çalışabilirsiniz.

İnternetten yapabilebilecek bir çok iş var. Şuanda en çok talep gören işler;

 • Makale yazarlığı
 • Editörlük
 • Grafik tasarım (logo, broşür, kartvizit tarzı işler)
 • Web tasarım hizmetleri
 • Çeviri
 • Video & animasyon
 • Yazılım geliştirme
 • Danışmanlık

Nasıl müşteri bulacağız?

Hizmet almak isteyen insanlara ulaşmanız için kullanabileceğiniz bir çok platform var. Bu sitelerde hizmetiniz için ilan açarak müşteriler bulabilirsiniz.

(İlanınızı oluştururken doğru başlıklar ve ilgi çekici görseller kullanmanızı tavsiye ederim.)

Online hizmet vermek için en çok tercih edilen yerli platformlar;

Ayrıca az önce bahsettiğim wmaraci.com ve r10.net gibi webmaster forumlarında da hizmet verebilirsiniz.

Bunların dışında daha fazla kişiye ulaşmak ve daha iyi paralar kazanmak isterseniz bunun için de benim de kullandığım fiverr.com‘u tercih edebilirsiniz.

Fiverr’da hizmet verin >>

 


Kripto paraları al-sat yaparak internetten para kazanmak

İnternetten yapılabilecek işler - Kripto paralar
İnternetten yapılabilecek işler – Kripto paraları al-sat yapmak

Bitcoini daha önce duydunuz mu bilmiyorum. Bitcoin elektronik bir paradır. (kripto sanal para) Bu para şifrelenmiş bir yapıya sahip olduğu için yapılan transferlerin izlenmesi de oldukça zordur.

Ayrıca geçtiğimiz zamanda yoğun bir taleple karşılanıp sınırlı sayıda olduğu için de değeri inanılmaz bir şekilde yükseldi.

Fakat zaman zaman fiyatı düşüyor ve yeniden yükseliyor. Siz de bu şekilde bir kripto para borsalarında al-sat yaparak aradaki farktan kâr elde edebilirsiniz.

Eğer bitcoin alacak kadar bütçeniz yoksa bitcoin alternatifi altcoin dediğimiz diğer elektronik paraları tercih edebilirsiniz.

Bitcoin / altcoin nasıl alınır?

Size kripto paraları alım, satım ve gönderim yapabileceğiniz bir kaç türk kripto borsası önerebilirim;

Bunlar dışında binance.com gibi dünyanın en büyük işlem hacmine sahip sitelerde de alım satım yapmanız mümkün. Ben daha önce binance ile bir kaç işlem yaptım.

Türk sitelerine göre çok daha hızlı ve güvenilir olduğunu söyleyebilirim.

Eğer bu işe başlamayı düşünüyorsanız;

# Önerdiğim bu borsa sitelerini iyice inceleyin. Sonrasında iyi bir piyasa araştırması yaparak istediğiniz kripto parayla başlayın.

# Başlangıç için sizi üzmeyecek ufak miktarlarlaborsasında al-sat yapabilirsiniz. Piyasadaki ani dalgalanmalar sizi sabaha kadar uyutmayabilir bunun yanında zarara da sokabilir.

# Bu iş biraz tecrübe, büyük bir sabır ve risk gerektiriyor. Piyasayı araştırmalı, hakkında bilgi sahibi olmalı ve gelişmeleri sürekli takip etmeniz gerekiyor.

(Kripto paralar için belirttiklerim kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir)

Binance.com’a git >>

 


Online ders vererek internetten para kazanmak

İnternetten iş fikirleri - Online ders
İnternetten iş fikirleri – Online ders vermek

Alanınız ne olursa olsun bildiklerinizi, yeteneklerinizi, tecrübelerinizi videolar halinde hazırlayıp bir seri bir kurs olarak yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Bunun için size iki yöntem tavsiye edebilirim. Birincisi videolarınızı youtube’da paylaşıp reklamlardan gelir elde edebilirsiniz.

Youtube’daki eğitim videolarının izlenme süreleri diğer videolara kıyasla daha yüksek olduğu için eğitim içerikleri videoların gelir potansiyeli çok daha iyidir.

İkincisi ise hazırladığınız bu kursu udemy.com’da satabilirsiniz.

Udemy’den para kazanmak için abone kasmaya veya reklam yayınlamaya gerek yok. Udemy’de hesap oluşturursunuz, kursunuzu yükler ve bir fiyat belirlerseniz.

Kursunuz yayınlandıktan sonra artık insanlar kursunuza katıldıkça para kazanırsınız.

# Eğer udemy’de kurs yayınlayacaksanız içeriklerinizin gerçekten kaliteli olması gerekir. Yoksa kursunuzu satın alanlar bir kaç içerikten sonra iade talep edebilir.

# Kursu yayınlamadan önce sizinle aynı konudaki kursları inceleyin ve incelediğiniz bu kurslardaki eksiklikleri kendi kursunuzda tamamlayın. Bu şekilde rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

# Hazırladığınız kursu sosyal medya gibi platformlarda reklamını yaparak daha çok kişiye ulaştırabilirsiniz.

Udemy.com’a git >>

 


E-kitap yazarak internetten para kazanmak

İnternetten iş fikirleri - E-kitap
İnternetten iş fikirleri – E-kitap yazmak

“Video içerik, kurs falan hazırlamak pek benlik değil, ayrıca bunun için ekipmanım da yok” diyorsanız o halde belli bir konudaki bilgi ve tecrübelerinizi bir kitap şekiinde hazırlayıp internetten satabilirsiniz.

Bunun için herhangi bir yerden onay almanıza, yayınevlerini aramanıza veya iyi bir ekipmana ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar.

Kitabınızı hemen şimdi microsoft word üzerinde yazmaya başlayabilirsiniz. İçeriği bitirdiiniz, kitabınız için bir kapak hazırladınız ve son kontrolleri yaptınız.

Bu aşamada artık kitabınız yayına hazırdır demektir. Google play kitaplar sayfasına giderek hesabınızı oluşturup adımları takip edebilirsiniz.

# Yazıma başlamadan önce dilerseniz daha önce yayınlanmış e-kitapları inceleyebilirsiniz.

# Kitabınızın kapatığını bir grafik tasarımcıdan yardım alarak profesyonel bir şekilde hazırlamanızı tavsiye ederim.

# Evet, bir e-kitap yazmak için edebiyatçı olmanız gerekmez. Fakat cümleleriniz temiz, anlaşılır olmalı ve imla, yazım kurallarına dikkat etmelisiniz.

# Bu iş öyle göründüğü kadar kolay da değildir. Araştırma, derleme, yazma, pazarlama, kitabın onaylanması, yayınlanması gibi bir çok aşaması var.

Google play kitaplar’ı inceleyin >>

 


Oyun oynayarak internetten para kazanmak

İnternetten para kazanma fikirleri - Twitch
İnternetten para kazanma fikirleri – Twitch.tv

Twitch, video oyunu odaklı canlı yayın platformudur. İlk kurulduğu zamanda sadece kendi oyun videolarını yükleyen iki arkadaş daha sonra bu platformu bayağı bir geliştirdiler.

2014 yılında da amazon tarafından tam 970 milyon dolar karşlığında satın alındı.

Bu plaformarda oyuncular bir taraftan bilgisayar oyunlarını oynarken bir taraftan da yayın yapıyorlar ve bu yayınlar milyonlarca kişi tarafından izleniyor.

Twitch yayınında bir chat kısmı var fakat bu chat kısmında bazı kısıtlamalar bulunuyor.

Bu kısıtlamaları kaldırmak ve yayıncılarla birebir sohbet etme, özel yayınları izleme gibi bazı imkânlardan yararlanmak için de belli bir ücret karşlığıda yayıncıya abone olmak gerekiyor.

Bunların dışında, sponsorluklardan, twitch reklamlarından, iş ortaklığında da twitch’den para kazanabilirsiniz.

Ayrıca twitch’de bir bağış sistemi de var. Sizi takip eden, seven bir izleyiciniz size bağış yaparak katkıda bulunabiliyor.

# Bilgisayar oyunları ve kaliteli yayın için güçlü bir donanıma sahip bilgisayarınız olması gerekir.

# Twitch’den tatmin edici paralar kazanmak için ziyaretçilerin dikkatini çekmek, sadık izleyeci ve aboneler kazanmak çok önemlidir. Bunun için iletişim becerinizin çok iyi olması gerekir.

# Bir yayın planınız olsun ve buna bağlı kalmaya çalışın. Bu şekilde izleyicilerinize sürekli olarak aktif olduğunuzu gösterin.

# Twitch’de yayıncı olmak için sadece oyun oynamanıza gerek yok. Farklı konsepterde yayın yapabilirsiniz.

Twitch’de yayıncı olun >>

 


Yorumlarda buluşalım!

Aklınıza takılan herhangi bir soru işareti için hemen aşağıda bunu bana yorum olarak bildirebilirsiniz. Ayrıca görüş ve önerileriniz de benim için çok değerli. Herkese bol kazançlar dilerim.

Master Yazar

Selam! Ben master yazar. İnternet üzerinden gelir sağlamak veya gelirini arttırmak isteyenler için edindiğim tecrübeleri masterkazanc.net'te paylaşıyorum.

Yorumlar

 1. Öncelikle elinize sağlık. İnternette böyle kaliteli yazılarla pek karşılayamıyoruz. Adsense ile ilgili araştırma yaparken yazınıza denk geldim. İyi ki de gelmişim. Yeni iyi bir blog daha keşfettim böylece. Hayatımda ilk defa bu kadar uzun bir yazıyı kelime kelimesine okudum diyebilirim.

  Diğer yazılarınızı da inceledim. Bloğunuzu listeme aldım. Takipte olacağım. Umarım bu yazıların devamı gelir. Başarılar dilerim.

 2. Yazınızı gerçekten çok iyi hazırlamışsınız. İnternetten para kazanmak için daha önce duymadığım yöntemleri de incelemişsiniz. Teşekkür ederim.

 3. İnternetten para kazanmak için belirttiğiniz yöntemler gerçekten çok iyi. Bazılarını da ilk defa duyoyorum. Yazı için teşekkürler.

 4. Elinize sağlık harika bir yazı olmuş. Ben şunu sormak istiyorum. Bir blog açtım ve 2-3 hafta sonra adsense’e başvurdum ama red aldım. Ardından 3 hafta sonra yine başvurdum ama yine red aldım. Bir türlü onay vermediler? Nasıl adsense alabilirim? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

 5. Yazı gerçekten muhteşem. Yol gösterici ve oldukça faydalı bir yazı hazırlamışsınız. Elinize sağlık.

 6. Abi blog nasıl açılır yazını adım adım takip edip blogumu açtım da bundan sonra blogda ayarlamalar falan var mı? direk yazı yazıp yayınlayabilir miyiz?

 7. Merhaba, yazınızı büyük bir zevkle okudum. Bir iş için sizinle iletişim formundan bir mesaj gönderdim. Geri dönüş sağlarsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

 8. internetten para kazanmak gerçekten görüldüğü gibi zor bir iş değil fakat kolayda değil elbette ama aklınıza ne iş geliyorsa illaki dükkan kirası işçi masrafı araç masrafı mazot masrafı vs vs ama internette harcadığınız kuruş tabi dikkatli harcanırsa çok daha verimli olur diye düşünüyorum

 9. Gerçekten elinize sağlık. İnternetten para kazanma adına okuduğum en iyi yazı diyebilirim. Ben de bir blog yazarıyım ve blogunuzu imrenerek takip ediyorum.

 10. Ben de internetten para kazanmak istiyorum da sizce youtube’da liste tarzında bir kanal açsam ne kadar para kazanabilirim arkadaşlar?

 11. Gayet güzel bir yazı olmuş teşekkürler. Yazınızda bana uygun olan ekitap yazarlığı konusu ilgimi çekti. Bu nedenle araştırma yaparken bir eğitim setine denk geldim. Konu hakkında bilginiz varsa önerilerinizi alabilirmiyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir